Tavaszi arcápolási rutin
Maybelline Dream Velvet Soft Matte hidratáló alapozó
5 kedvenc hazai testápoló - minden bőrtípusra

Maybelline Dream Velvet Soft Matte hidratáló alapozó

Egyedi, gél formulás alapozó, mely tökéletessé teszi az arcszínt, puha és matt finish-t ad, miközben 12 órás hidratálást nyújt a bőr számára. Ideális normál és kombinált bőrre.” – olvasható a Krémmánián

Glamour Napok alatt mindig elszalad velem a ló, pedig alapvetően tudatos vásárlónak tartom magam. Valahányszor beugrom egy drogériába vagy parfümériába a kiszemelt termékért, beesik a kosárba valami értelmetlen kapcsolt áru is. Esetünkben ez most a Maybelline alapozó, aminek gyorsan átfutottam az összetételét, majd mi baj lehet alapon megvettem a legvilágosabb árnyalatot.

Azóta nagyon sok véleményt olvastam róla, de mielőtt belekezdenék a sajátom kifejtésébe, tisztáznék néhány félreértést. Gyakram belefutottam a “nem is matt, nem elég matt, kifényesedik” és hasonlókba, pedig ez alapvetően nem mondja, hogy teljesen matt finisre kell számítani, bár a terméken sincs jól a magyar fordítás. A “velvet” akárcsak a szemhéjpúderek esetében, egy magában fényes hatást sejtet, ráadásul a “soft-matte” és a “hydrating” kifejezés is erre utal, ezért én inkább egy egészséges bőrfényre számítottam, némi fedéssel. Röviden nem összetévesztendő a Rimmel Stay Matte Liquid Mousse alapozójával!  

Az állaga meglehetősen érdekes, géles-habos, nekem a Max Factor Whipped Cream alapozójára hajaz, amit normál, száraz bőrre ajánlottak anno, de említettem is a Kezdő sminkkészlet kapcsán, hogy elég nagyot tévedtek vele.

Kattintásra megnő!

A legjobban szivaccsal sikerült felvinni, különben nehéz bedolgozni a bőrbe és úgy egyáltalán, könnyen csíkozódik. Mint látjátok, a fedését mondhatjuk közepesenek, de azért nem árt még egy kis korrektor. Ha megnézitek nagyban is, akkor látszik, hogy a száraz részeket bizony kihangsúlyozza, főleg az orr és az ajkak környékén, illetve a múló kis bibiken is.

Az a tapasztalatom, hogy primer és fixáló púder nélkül elég gyorsan kopik (vagy inkább eltűik), de ha legalább az egyiket használom, akkor a nap nagy részében bírja a strapát. Kifényesedik igen, de normál, kombinált bőrön nem vészes, illetve hát nem ez a legnagyobb bajom vele.

Látszik, hogy foltos, ugye? Ez állagi sajátosság lesz sajnos, de ugye szivaccsal még rendben, a nagyobb problémát az oxidáció okozza. Rajtam konkrétan narancsosnak tűnik egy idő után, így azért már közel sem passzol a bőröm színéhez, amit persze hogy nem reggel veszek észre, hanem késő délután, amikor először tükörbe néztem.  

Összességében ez nálam egy gyenge-közepes alapozó. Oxidálódik, nem túl tartós és a száraz részeken egyáltalán nem mutat szépen, viszont nem okozott irritációt és maszkos hatást sem vettem észre. Mindenki döntse el maga, ennél szerintem bőven találunk jobbat is a piacon!

 

Próbálta már valaki? Tapasztalat?   

Add a comment Add a comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Previous Post

Tavaszi arcápolási rutin

Next Post

5 kedvenc hazai testápoló - minden bőrtípusra