Már nagyon régóta készülök erre a bejegyzésre, ami egészen pontosan hónapokat és rengeteg tesztelést jelent. Most, hogy végre itt a nyár, különösen jól jön a bőrnek egy kis extra hidratálás, de lehetőleg úgy, hogy ne érezzük nehéznek vagy ragacsosnak a bőrünket, azaz eljött a hűsítő fátyolmaszkok ideje!
Régi olvasóim már tudják, hogy Neogence maszkokkal indult a “pályafutásom”, amiért így utólag nagyon hálás vagyok, mert ha nem tőlük próbáltam volna az elsőt, akkor többet az életben nem kísérleteztem volna ilyesmivel. Mondom miért!
Itthon még mindig nagyon kicsi a választék, első körben a legismertebb Dr. Chen Patika maszkokról hallottam, ezért meg is vettem két verziót.
A Hydro Lifting Mask már önmagában viccesnek tűnt, lévén csak szőlő kivonat van benne (nem szőlőmag), de az enyhén túlzó marketing szövegeken már nem szoktam fennakadni.
Nekem ez konkrétan szörnyű élmény volt, annyi sebből vérzett, hogy nem is tudom melyikkel kezdjem. Maga a maszk túl sok helyen volt elvágva, nem tudtam rendesen az arcomra trükközni, de ha mégis, akkor sem maradt ott rendesen, mert a nyálkás-ragacsos lötyi miatt csúszott mindenfelé. Nem is bírtam sokáig magamon hagyni, konkrétan kényelmetlen volt ez az állag és még pattanásos is lettem tőle, szóval nem sok kedvem volt kipróbálni a másikat, de mindent a blogért!
A Kollagén és Q10 maszk még a szőlősnél is rosszabb, ömlik belőle a lé ha kell ha nem, konkrétan végig csöpögtettem vele a lakást, mire eljutottam a fürdőszobáig, ahol kinyomkodtam belőle a felesleget, mondván fél liter még úgyis van a zacsiban. Fél órával később sem szívódott fel, ragadt mindenem, majd kukacosan lepergett az egész. Rémálom.
Berobbantak a Garnier fátyolmaszkok is, nyilván nem hagyhattam ki! Nos, hogy is mondjam röviden. A fátyolmaszkok alapvetően a 10 lépéses koreai arcápolási rutinból ismeretesek és főleg azért olyan népszerűek, mert jó esetben tele vannak tápláló összetevőkkel, hatóanyagokban gazdagok és adnak egy pluszt a vízhiányos, esetleg problémás bőrnek.
Namármost, amikor megláttam az INCI-ket, nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Tipikus L’Oréal-féle “mi szartuk a spanyol viaszt, amitől 10 évet fiatalodsz” marketingbe bújtatott semmi. Háromból kettő alkoholos, nagyon parfümös, sok a parabén, amibe nem halunk bele, de köszönöm inkább nem. Az egyetlen ami még mondjuk hogy vállalható, az a Moisture + Freshness maszk, de ha nem muszáj, akkor ne ezekkel próbálkozzatok.
Ha már itt tartunk, akkor kipróbáltam az egyik legolcsóbb fátyolmaszkot is, aminek számomra komolyan szimpatikusabb volt az összetétele mint a Garnier maszkoké, pedig fele annyiba sem kerül. Oké, a Rival de Loop maszk koreai gyártmány, de nem puffogtattak el mindent, éppen csak egy nem rossz kis maszkot kapunk kedvező áron. Egyáltalán nincs benne annyi “anyag” mint a többiben, így kb. 15 perc alatt fel is szívódik, idővel pedig eltűnik az az aloe-féle ragacsos érzés is, teljesen jól hidratál.
Sajnos nem volt jó élmény a Balea Aqua hidratáló maszk (amit elfelejtettem lefényképezni), nagyon csípte a bőrömet, ezért gyorsan meg is szabadultam tőle.
Tonnányi Neogence maszkot próbáltam már, függő vagyok, mindig van itthon. Egyszerűen azért, mert sokkal kényelmesebb, szeretem a kialakítását, az igényes külsőt és belsőt, no és persze 95%-ban mindegyik hatásával meg is voltam elégedve.
Korábban már írtam a kedvenceimről, amik azóta sem változtak, de időről időre kipróbálok valami újat. Három vonal is van, N3, N5 és N7 amik közül nekem az N7-es vonal a legszimpibb, mert azok aztán olyan különleges hatóanyagokkal vannak megspékelve, amikkel nem sűrűn találkozni. Mindegyik látványos eredményt produkált, nem lehet nem szeretni őket.
A legjobb a SZELFI maszk, amiben rizskorpa kivonat, tengeri moszat kivonat és hyaluron van, vagyis instant ragyogó és hidratált bőr az eredmény, ebből tuti veszek még, de az N3-as peptides is jöhet bármikor.
A C-vitaminos maszk megújult verziója sokkal nagyobb, még több hatóanyagot tartalmaz és ugyancsak nagyon tápláló, de már krémesebb formában. Hűtőben tárolva simán két alkalmas.
Csak jelzés értékkel mutatom, hogy miért szeretem ezeket a maszkokat. Igen, drágább, viszont odafigyelnek a beltartalomra (zsíroldékony C-vitamin van benne), ami nem mindegy ha az ember lánya sűrűn használ ilyesmit vagy úgy egyáltalán kozmetikumokat.
Aki követ Instagramon már látta mennyire elvetemült vagyok, ugyanis a Holika Holika ránctalanító maszkja mopsz mintás, vagyis nem elég hogy hidratál, még könnyesre is röhöghetem magam közben.
Tulajdonképpen nem volt ez rossz. Az illata nekem túl erős, hidratál ugyan, de nem volt wow hatás, 1690Ft-ot nem ér meg. Szerintem a csicsás külső elviszi a bulit, így mindenki inkább arra figyel, hogy jaaaaj de cuki, nem pedig a hatásra.
Nincs megállás, ki kellett próbáljak néhány még szokatlanabb dolgot, úgy mint a Golden Monkey Glamour három lépéses ajakápoló kezelést, amit szintén a Projekt Showroom-ban vettem 1650Ft-ért. Első lépésben van egy radírozó párna, utána jöhet a hidrogél maszk, amit fent kell hagyni 15 percig, végül pedig a mézes ajakápoló.
Igen, ez így nem túl esztétikus, de időt spórolok ha a szem és a szájmaszk egyszerre van fent. Jól látszik, hogy a hidrogél odatapad az ajkakra és egyébként még kényelmes is. Nem mondom, hogy sok értelme van egy ilyen ajakápoló kezelésnek, hiszen otthon is minden van hozzá, de egyszer érdekes volt kipróbálni. Hatását tekintve pár órára éreztem csak hidratáltabbnak az ajkaimat.
A Swissvita biocellulóz lifting szemmaszk szintén megtalálható volt a showroom-ban, legalább egyszer az életben ki kell próbálni valami ilyesmit is. A szemkörnyékem néha rettenetesen néz ki, olyan száraz, hogy 10 évvel tűnök idősebbnek és nincs az a korrektor ami segít a helyzeten. Na erre való a szemmaszk.
A biocellulóz anyag nagyon gyengéd, teljesen ráfekszik a szemekre, de annyi anyag van benne, hogy ha nem maradok nyugton akkor elcsúszkál, ezért mint a fenti képen is látszik, én ketté vágtam, így egy pár két alkalomra volt elég és ott használtam, ahol a legnagyobb szükség volt rá. Kellemes érzés, feltölti a szem alatti területet és kellően hidratál is, de az ára miatt azért nem hetente fogom használni.
Következzen a lábra való fátyolmaszk, mert miért ne? Tulajdonképpen kíváncsi voltam ér-e bármit is, így a szandálos időszakban szörnyen ki tudnak száradni a lábaim.
Szinte csodát művel száraz és megfáradt lábainkkal ez a zokni formájú revitalizáló maszk. Leginkább este szeretjük felvenni, úgy, hogy egy meleg zoknit húzunk még rá. Így kellemesebb, melegebb érzést nyújt, és a hatóanyagok is jobban felszívódnak.
A belső, esszenciával átitatott részbe kell tenni a lábakat, a külső rétegnek köszönhetően pedig lehet benne mászkálni, de csak amolyan tojós galamb módjára, ezért inkább az esti pihenésre érdemes időzíteni. Őszinte leszek, ennek a dolognak nem sok értelmét láttam. Az alkohol hűsíti a lábakat, az ásványi olaj pedig bent tartja a vizet, de nem volt számottevő a különbség.
Amit még nem mertem kipróbálni és már csak ősszel fogok, az a hámlasztós lábmaszk. Nem tudom olvastatok-e már róla, lényegében patakokban fog lehámlani a bőr és babapopsi simaság marad utána. Mivel a hámlási folyamat egy hétig is tarthat, mindenképpen zoknis időszakban érdemes próbálkozni vele. Ha kíváncsiak vagytok a horrorisztikus részletekre, akkor megörökítem Nektek!
Összességében nehéz levonni a konzekvenciát, maradok az arcra való maszkoknál (Neogence), mert a többit nem éreztem eget rengető élménynek, de olykor olykor azért érdekes ilyeneket is próbálgatni.
Meséljetek, ki mit próbált már?
Dr. Chen szőlős: kb. ugyanaz a véleményem, mint neked. Pénzkidobás volt.
A Garniereket eddig kihagytam, és mivel annyira jól körülírtad a marketing és a belbecs kapcsolatát, ez így is fog maradni.
A Rival de Loop maszk nekem tetszett, nyárra, nem túl száraz bőrre tök jól jött ez a kis aloe vera, de a 7skinezés (hét réteg egy jó esszenciából) ugyanezt az eredményt tudja hozni.
A Balea Aquától én is pattanásos lettem, újabb pénzkidobás. A Vital és a fekete maszk viszont tetszik tőlük.
Volt még mostanában egy aloés Biodermic, teljesen felejthető.
Most van itthon egy Etude House, egy CadeaVera és két My Hsin-Ni maszk, a biztonság kedvéért, ezeket még nem próbáltam korábban.
A lábhámlasztós poszt nagyon érdekel, jöhetnek a fotók is!